PLM-1 compact wytwornica zapraw styrobetonowych
z napędem elektrycznym zasilanym 230 V, 50 Hz
do wytwarzania i pompowania zapraw wykonywanych
na bazie wypełniacza POLITERM® BLU.
 
Maszyna z mieszalnikiem objętościowym 250 dm3 (litrów) wykonanym w całości ze stali nierdzewnej INOX. Mieszalnik z podwójną spiralą mieszająca przeciwbieżną. Zintegrowany zespół pompowy na bazie pompy ślimakowej o wydajności 70 ltr/min i parametrach podawania : nominalna odległość do 50 m, wysokość do 25 m. Podane parametry podawania należy rozumieć orientacyjnie, gdyż w praktyce zależą one od specyficznych właściwości podawanego materiału, średnicy węży oraz stopnia zużycia pompy ślimakowej.
 
Zintegrowany układ sterowania maszyną stanowi szafa sterująca wyposażona w elementy kontrolno-pomiarowe dla w pełni automatycznej pracy agregatu PLM-1 compact (patrz fotografia poniżej). System sterowania obejmuje również czasowy regulator ilości podawanej wody, co znacznie ułatwia pracę i przygotowanie kolejnych porcji materiału.
 
Agregat PLM-1 compact posiada napęd elektryczno-hydrauliczny.
Maszyna wyposażona jest w silnik elektryczny na prąd jednofazowy 230 V, 50 Hz, przenoszący napęd na układ hydrauliczny dla mieszalnika oraz pompy ślimakowej. System taki gwarantuje cichą, stabilną i wysoce niezawodną pracę maszyny - zapewnioną przez duży moment obrotowy powstający w napędzie hydraulicznym.
 
Całość konstrukcji maszyny umieszczona jest na mobilnej ramie nośnej wyposażonej w duże koła gumowe, umożliwającej łatwy transport maszyny przez obsługujących Pracowników.
 
Wydajność agregatu PLM-1 compact wynosi około 4 m3/h mieszanki na bazie granulatu styropianowego lub innego wypełniacza. Dla podniesienia wydajności wytwarzania mieszanki oraz komfortu pracy osób z obsługi maszyny proponujemy dodatkowo zastosować podajnik ślimakowy do cementu. Podajnik przystosowany jest swoją konstrukcją do wysokości maszyny PLM-1 compact i pozwala na mechaniczne podawanie cementu na odpowiednią wysokość i zasyp do mieszalnika objetościowego. Dzięki zastosowaniu podajnika unikamy pracochłonnego każdorazowego podnoszenia worków z cementem na wysokość krawędzi mieszalnika i przyspieszamy proces przygotowania mieszanki styrobetonu.
 
Naszym Klientom oferujemy dostawę kompletnej technologii :
 
  • maszyn - agregatów mieszająco-pompujących
  • części eksploatacyjnych, zamiennych i serwisu
  • surowców do wytwarzania styrobetonu
  • know-how - szkolenia z zakresu receptur, wytwarzania i aplikacji mieszanek styrobetonowych
 
Opcjonalnie maszyna PLM-1 compact może służyć również do przygotowania mieszanek z pianobetonu - potrzebna jest wtedy odpowiednia wytwornica piany technicznej.
 
Więcej informacji o technologii wytwarzania i aplikacji pianobetonu znajdziecie Państwo klikając na poniższą zakladkę...
 
 

 


 

Pytania na temat oferowanych urządzeń ...?
napisz do nas klikając na ikonę obok...
Chętnie udzielimy dodatkowych informacji